מחודש פברואר 2015 אני מדברת כל הזמן על  "מרחב העבודה".

מי שהיה אצלי בבית במרחב כבר מכיר, יודע ומבין את התועלות. מי שטרם – זוהי ההזדמנות.

כשיצאתי לעצמאות בשנת 2011, סיפרו לי הרבה דברים. אמרו שזה כיף לעבוד מהבית. שלא צריך לחפש חנייה, שאפשר לאכול צהריים עם הילדים, שאפשר לעבוד בפיג'מה.

אבל אף אחד לא הכין אותי למושג הידוע מאוד (לעצמאים) והוא –  "בדידותה של העצמאית".

המחלה הזו תוקפת בעיקר אנשים שעובדים מהבית, או בעלי עסקים זעירים של עובד אחד עד 3 עובדים בעסק.

מרחב העבודה שלי

 הבדידות הזו תוקפת בכמה מישורים, לדוגמא:

***ה"לבד" הזה, משפיע רבות על האנרגיה והעשייה. החל מהעובדה, שאם אין פגישות מתואמות באותו היום, יש חשש מלהשאר בפיג'מה, עם כל המשתמע מכך ומשם הדרך להגררות ודחיינות כבר קצרה. זה משפיע אפילו על רמות אנרגיה נמוכות בשיחות עם לקוחות פוטנציאלים (וזה נשמע בקול שלנו. אני מבטיחה לכם).

*** כדי לעבוד מהבית יש צורך במשמעת עצמית מברזל. תמיד הרבה יותר קל ונח ל"לברוח" לדברים אחרים, למשימות פחות דחופות או מקדמות וכמובן, למטלות הבית והחיים שסביבנו, שלא בהכרח נוגעות לעסק.

*** בגלל ה"לבד" הזה, אין לך עם מי להתייעץ. חסרה האפשרות לחשוב בקול רם, להריץ  רעיונות עם עוד מישהו, לתת לעוד עין לראות ולקרוא את הפוסטים, החומרים השיווקים או את הסקיצות לאתר החדש.

ככה זה נראה כשעובדים יחד במרחב

*** לעיתים קרובות, לבעלי עסקים העובדים מהבית אין חדר עבודה, או פינת עבודה מסודרת, ואז הם מוצאים את עצמם מחפשים מקום אחר לעבוד בו. בתי קפה הם אופציה ראויה, אבל העלויות מרקיעות שחקים, ומה קורה כשצריך באמת שקט כדי לעבוד?

*** אנחנו כבר יודעות מהו כוחם של אנשים בחיבורים, הפניות, שתופי פעולה ועוד. זו אחת הסיבות שנטוורקינג כל כך חשוב, אפשר להגיד אפילו חיוני, לבעלי עסקים עצמאיים.

 

הצורך במקום כזה, שיתן מענה לכל הנקודות שציינתי לעיל, הביא אותי ואת חברתי מיכל לעשות מעשה.

ישבנו, חשבנו, התייעצנו, ערכנו פיילוט ואז בפברואר 2015 הקמו את "מרחב העבודה לעצמאים ועצמאיות". המרחב פועל מאז, כאשר נערכים כ- 25 מרחבים בשנה.

(בספטמבר 2016  מיכל ואני התפצלנו, וכל אחת מנהלת את המרחב שלה).

המרחב נותן למעשה מענה לכל הבעיות שפירטתי ואפילו לעוד כמה.

אז מה זה בעצם מרחב העבודה?

זהו הפתרון האולטמטיבי ל"בדידותה של העצמאית". (המרחב פתוח גם לגברים, הם פשוט מגיעים פחות).

אנחנו נפגשות אצלי בבית, בכפר סבא, בימי א' ו-ג' לסירוגין, כל 10 ימים בערך.

כל מפגש מתחיל בקפה, תה ומינגלינג שהוא כשלעצמו פעילות חשובה מאין כמוהה. על מנת לא לבזבז זמן, גם המינגלינג תחום ומוגדר בזמן.

לאחר מכן אנו מתיישבות לסבב הכרות קצרצר בו כל אחת מתארת בשני משפטים מי היא, מה היא ומה היא באה לקדם באותו היום. האורניטציה היא לחלוטין של עשייה ולכן חשוב לנו להגדיר מראש  על מה באים לעבוד.

לאחר מכן נערכת הרצאה קצרה של כ- 20-30 דקות, אשר נותנת תוכן וערך רלוונטי לבעלי העסקים.  החלוקה היא בערך שליש הרצאות שלי ושני שליש הרצאות אורח.

דוגמא להרצאות: כתיבה שיווקית, פיתוח מוצר, לינקדאין לעסקים קטנים, ניהול זמן, מכירות, מיומנויות הקשבה ומו"מ, ועוד רבים וחשובים.

קרן בר מרצה במרחב העבודה

לאחר ההרצאה מתיישבים לעבוד ת'כלס. כל משתתפת יכולה לבחור האם היא יושבת לשולחן סיעור מוחות ומעלה סוגיה בה היא מבקשת עזרה, או שהיא בוחרת לעבוד ב"פינת השקט", על החומרים שלה, לפ-טופ, כתיבה וכו', או שהיא יכולה גם סתם לשבת ולדבר עם מישהי שמצאה חן בעינה וייתכן שיוכלו לקיים שת"פ.

המרחב הוא מרחב גמיש. את יכולה להחליט שאת יושבת לכתוב משהו על הלפ טופ, ואח"כ מביאה את התוצרת לקבוצה שתראה ותתן את דעתה – ולהיפך.

בשולחן סיעור המוחות מתגלה כוחה של הקבוצה וחכמת ההמונים. הרעיונות, המשובים וההארות של המשתתפות הם פוריים, כנים, ומקצועיים.

הרצאה של ליאורה לוי בז

בסיום כל מרחב, אנו עורכות סבב סיכום שבודק מה כל משתתפת קיבלה מהמפגש, ומה היא מתחייבת לעשות ולקדם עד המרחב הבא. סה"כ 3.5 שעות של עבודה מפרה, מקדמת ומחזקת.

הדיון והשיח ממשיכים גם און-ליין בקבוצת הפייסבוק הסגורה של המרחב, כך שהתמיכה והקהילה נמשכת 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.

אחת לתקופה אני מביאה אנשי מקצוע לסדנאות ייעודיות לחברי המרחב, ואז המרחב מוקדש אך ורק לסדנא. לדוגמא: סדנת תכנון שנת עבודה, סדנת עיצוב בתוכנת פיק-מונקי, סדנת סטופ-מושן ועוד.

סדנת לוח חזון שערכתי יחד עם לילך חן

הקהילה שלנו גדלה ומתפתחת, ואחד היתרונות הוא שגם אין מחוייבות "קשיחה". לא חייבים להגיע לכל מרחב. מגיעים כשנח, כשרוצים לקדם משהו, כשההרצאה רלוונטית במיוחד או פשוט – כשרוצים להטען באנרגיה.

הכיף הגדול הוא לראות את ההתקדמות וההתפתחות של העסקים. ניצוץ של רעיון שעלה במרחב,  מבשיל וקורם עור וגידים והופך למוצר מוגמר, או שתופי פעולה שנוצרו במרחב.

 

רוצה להגיע? נשמח מאוד שתצטרפי לקהילה המיוחדת שלנו.

לקריאה נוספת ופירוט התאריכים הבאים, כנסי לאתר – לחצי כאן.

להתראות במרחב העבודה.

 

 שמחה לראות אתכם אצלי באתר

 

רוצים להשאר מעודכנים?

לדעת ראשונים על קורסים, הכשרות ומחירים מיוחדים?

תשמחו להיות הראשונים לקרוא פוסטים חדשים בבלוג?

אני מזמינה אתכם להרשם לקבלת עדכונים מהאתר.

אני שולחת עדכון בין פעם לפעמיים בחודש.

ובנוסף, תקבלו שני קבצים להורדה: רשימות TO DO ו-10 טיפים לעסק אפקטיבי

כמובן שמתחייבת לא להעביר את הפרטים שלכם לאף גורם. 

נרשמת בהצלחה!