על גישת העבודה בעולם ההייטק – הגישה האג'ילית, כבר שמעת? הגישה הזו היא גישת העבודה הפופולרית ביותר בחברות הטכנולוגיה ולמרות שהיא מגיעה מעולם הפיתוח (פיתוח קוד וכל המשתמע) היא מוטמעת גם בתהליכי העבודה בתוך החברה.
הגישה האג'ילית היא כנראה אחד הגורמים המרכזיים בצמיחה המהירה של חברות טכנולוגיות – בטח ובטח כשמדובר בסטארטאפים. פאקטור נוסף וחשוב לא פחות הוא האנשים שעובדים בחברות האלה. ואם אמרנו אנשים – הנה אני נכנסת לתמונה.
אז מה אומרת הגישה האג'ילית, איך היא קשורה ל-NLP ואיך האימוץ שלה בסוף משפיע עלינו כבני אדם?

הגישה האג'ילית שמה דגש על גמישות, שיתוף פעולה, משוב ושינויים מהירים. הגישה מדברת על כך שניתן ליישם עקרונות זריזים בפיתוח והטמעתן של תוכנות, מערכות חדשות ותהליכי עבודה. המילה AGILE בעברית מתורגמת ל'זמיש" – שילוב של המילים זריז וגמיש. אז מה לזריזות וגמישות ו-NLP?

זמישות! כן, יש מילה כזו

זריזות מאפיינת את ה-NLP בכך שישנם דפוסים שניתן לשנות בעזרת טכניקות ממוקדות ואפקיטיביות – למשל שינוי של תגובה אוטומטית לגירוי חיצוני ואפילו התמודדות עם פוביה. ל-NLP יש כלים המאפשרים לבצע שינוי דפוסים אפילו תוך פגישה אחת או שתיים. כמובן שקיימים תהליכים שנפרשים על פני כמה פגישות ויחד עם זאת כדי להתגבר על פוביה שמלווה בן אדם שנים נדרשת טכניקה קצרה אחת – סקרנים?

גמישות, הצד הנוסף של אג'יליות, נחשבת לאחד ממפתחות ההצלחה ואפילו  להנחת יסוד של ה-NLP. הנחת היסוד "הגורם הגמיש ביותר במערכת הוא הזרז לשינוי" מתייחסת לזה שכדי לייצר שינוי נכון להתחיל מהנקודה שבה הכי קל – או בתרגום לשפת מערכות היחסים – ללכת ראש בראש לא יוביל לשינוי, למצוא את הנקודה הפתוחה לתקשורת תביא שינוי ביחסים עם אדם מסויים ואפילו לשינויים אצלנו.

גמישות בעולם ה-NLP היא גם אחד מהמפתחות להצלחה. קבעון בדרך להשגת תוצאה עלול להוביל לאי השגת התוצאה. החיים משתנים כל הזמן ומבקשים מאיתנו גמישות או בשפה אחרת – לבצע התאמות ככל הנדרש להשגת התוצאה שאותה אנו מעוניינים להשיג – ההיפך מראש בקיר (-: זה מעודד יצירתיות, מחדד לנו את החושים ולרוב גמישות מחשבתית תבוא לידי ביטוי במקומות נוספים וחשובים בחיינו (ולא רק בהשגת תוצאה מסויימת).

אז איך תכניסו אג'יליות לחייכם? מה עולם ה-NLP אומר על זריזות וגמישות כבר קראת – כעת, איפה ניתן להכניס גמישות בחייך ואיך ניתן לעשות זאת בצורה הזריזה ביותר?

 שמחה לראות אתכם אצלי באתר

 

רוצים להשאר מעודכנים?

לדעת ראשונים על קורסים, הכשרות ומחירים מיוחדים?

תשמחו להיות הראשונים לקרוא פוסטים חדשים בבלוג?

אני מזמינה אתכם להרשם לקבלת עדכונים מהאתר.

אני שולחת עדכון בין פעם לפעמיים בחודש.

ובנוסף, תקבלו שני קבצים להורדה: רשימות TO DO ו-10 טיפים לעסק אפקטיבי

כמובן שמתחייבת לא להעביר את הפרטים שלכם לאף גורם. 

נרשמת בהצלחה!