הרבה אנשים שואלים אותי, איך את מספיקה לעשות כל כל הרבה. הרבה שואלים אותי, תגידי, את לא קצת מתפזרת, ברמה העסקית? גם מאמנת אישית, גם מאמנת עסקית, גם מלמדת NLP  בקורסים שלך וגם במכללה, גם מדברת וכותבת על בישולים, אפייה, ספורט ועוד.

לי אישית, העניין של להספיק הרבה דברים בא לי בטבעיות. לא הקדשתי לכך מחשבה רבה. לנושא המגוון העסקי – אחזור עוד מעט.

ב- NLP, כשאנחנו רוצים להבין איך מישהו עושה משהו, או איך אנחנו עושים משהו, אנחנו הולכים וחוקרים. ואם לחקור – אז את הטובים והמצליחים. ישר חשבתי על רות אופק.

רות אופק נכנסה לי לתודעה, כמו לעשרות אלפי ישראלים אחרים, כשלפני כמה שנים פרסמה את עוגת צמת השוקולד שמרים שלה. היא פשוט שברה את האינטרנט. כחובבת אוכל ידועה, בישולים, אפייה ובלוגים, מייד התחלתי לעקוב אחריה. המתכונים שלה מצויינים, ברורים, ומצליחים כל פעם מחדש.

רות אופק
צילום: יהודית הופמן

אח"כ גיליתי שהיא כפרסבאית כמוני ומשם הדרך להרים טלפון כבר היתה קצרה.

לאט לאט (בעצם די מהר) התבררו לי פרטים נוספים. מלבד העובדה שרות מתחזקת בלוג למופת, קבוצה נהדרת בפייסבוק ותוכנית בישול בערוץ פודי, היא גם אמא לשלושה קטנים.

ואז הסתבר שיש עוד צד שלם לרות. היא עורכת דין, בעלת משרד עצמאי ואחת מראשי עמותת "חיבוק שקט" העוזרת ותומכת בנשים לאחר לידה שקטה. רות החליטה להקים את העמותה לאחר שחוותה אבדן בעצמה. העמותה עובדת גם במישור הציבורי, כשרות משתתפת קבועה בדיונים בוועדות הכנסת ומובילה שינויים משמעותיים בנהלים של מערכת הבריאות בתחום זה.

אדם כל כך מגוון, שעוסק בתחומים רבים ושונים, זה מה שמענין אותי. נפגשנו כמה פעמים (כמובן לאכול), והיה לי ברור שיום אחד גם נכנס יחד למטבח ונכין משהו ביחד. מזמן רציתי להכין קראק פאי, זרקתי את הרעיון לרות, ותוך שבועיים זה קרה.

קראק פאי שוקולד. צילום: רות אופק

פוסט ומתכון של העוגה המופלאה הזו מופיע אצל רות בבלוג – ממש בלחיצה כאן.

ובמסורת המולטיטאסקינד, תוך כדי אפיית הקארק פאי ,הכנו עוגיות שקדים נהדרות עם החלבונים שנשארו מהמתכון.  המתכון לעוגיות – כאן.

תוך כדי אפיה משותפת במטבח שלי, דיברנו רבות על המגוון בעשיה והניהול העצמי שלנו, (כי הרי ידוע שאין דבר כזה "ניהול זמן", אלא רק ניהול עצמי במסגרת הזמן שיש לנו). שתינו הגענו כבר די מזמן למסקנה, שכאשר יש משהו שחשוב לנו, שאנחנו אוהבות או שאנחנו רואות אותו כייעוד שלנו, תמיד יהיה לנו זמן עבורו.

רות, אני ועוגיות השקדים

זה עניין של סדרי עדיפויות. להבין מה באמת חשוב לנו, להשקיע בו את הזמן וכמובן לשחרר מה שמתאים פחות או עושה לנו פחות טוב. זה גם ההסבר לגיוון בעיסוקים שלי:

האימון האישי והנחייה ה- NLP – כי אני מאמינה בלעזור לאנשים. אני יודעת שכאשר לאדם טוב עם עצמו, אז הרבה יותר טוב גם לסביבה שלו. כשמישהו מגיע ליעדים ולמטרות שהציב לעצמו, מוצא סיפוק בעבודה שלו, מרגיש בעל ערך ומשמעות – כל העולם משתנה.

האימון העסקי – אני מקדישה רבות לתחום זה. כאישה, בעלת עסק עצמאי, אני יודעת כמה המשימה הזו לא פשוטה. להקים עסק, להצליח בו, להתקדם, להתפתח, להתפרנס, דורש תעצומות נפש. לא פחות מזה. ואם אני יכולה לעזור, בעיקר לנשים, להגשים את החלומות שלהן, ואני יודעת שיש לי הרבה מה לתרום בתחום זה, מי אני שאמנע את עזרתי ממישהי שזקוקה לה.

הוראת NLP – אני מאוד מאוד אוהבת את העבודה הפרטנית. לשבת אחד מול אחד בחדר האימון שלי ולראות את ההתקדמות, השינוי ואפילו הטרנספורמציה שמתרחשת אצל אנשים – זו מתנה גדולה.

מתנה גדולה עוד יותר, לדעתי, היא היכולת שלי ללמד ולהעביר את הידע הלאה. להכשיר עוד NLPיסטים, שייוכלו בעצמם להעביר את הידע , לעזור בעצמם לעצמם ולאחרים, זה הרי מכפיל כח מטורף.

אלו הן הסיבות שבגלל אני לכאורה "מתפזרת" בעסק שלי. זו הסיבה שאני עושה גם וגם וגם.

וכן, אני עובדת המון שעות בשבוע, ונהנית מכל רגע. אני בטוחה שאתם מכירים את האימרה הידועה: "עסוק במה שאתה אוהב ולא תעבוד יום בחייך". ככה אני מרגישה. ואני מודה על ההזדמנות שיש לי להעביר את הידע הלאה.

אז אני אמשיך לעשות גם וגם וגם, ובנוסף אמשיך עם אהבתי לקרוא בלוגים של אוכל, לבשל ולאפות. ולבלות עם המשפחה שלי, לקרוא, לטייל ולצאת לחופשים. הכל עניין של סדרי עדיפויות ולהבין מה באמת חשוב לנו.

אשמח לשמוע מה חשוב לכם ואיך אתם מצליחים לעשות כל מה שאתם אוהבים.

לקורסי ה- NLP הקרובים – לחצו כאן.

לתוכנית הליווי העסקי – לחצו כאן.

 שמחה לראות אתכם אצלי באתר

 

רוצים להשאר מעודכנים?

לדעת ראשונים על קורסים, הכשרות ומחירים מיוחדים?

תשמחו להיות הראשונים לקרוא פוסטים חדשים בבלוג?

אני מזמינה אתכם להרשם לקבלת עדכונים מהאתר.

אני שולחת עדכון בין פעם לפעמיים בחודש.

ובנוסף, תקבלו שני קבצים להורדה: רשימות TO DO ו-10 טיפים לעסק אפקטיבי

כמובן שמתחייבת לא להעביר את הפרטים שלכם לאף גורם. 

נרשמת בהצלחה!