מה זה NLP? תלוי את מי שואלים.

מכירים את זה שאתם מדברים עם מישהו, ברור לכם לחלוטין למה אתם מתכוונים, נושא השיחה והמסר שאתם רוצים להעביר, אבל משום מה הצד שני לא מבין אתכם? אתם בוודאי יודעים עד כמה זה חשוב לוודא שאתם מדברים על אותו הדבר.

כמה קצרים בתקשורת ואי הבנות היו נחסכים לנו אם היינו עוצרים רק לרגע ומוודאים שהנושא ברור לשני הצדדים.

אי הבנה מסוג זה קרתה לי, ודווקא עם המושג NLP.

אני לא יודעת אם אתם יודעים, אבל כחלק מהפעילויות בבית הספר שלי ל-NLP, אנחנו מעבירות תוכניות מרגשות בבתי הספר היסודיים בכפר סבא.

לפני שהתחילה התוכנית, במסגרת פעילויות השיווק, הלכנו, כנרת, מנחת התוכנית ואני, לבתי ספר לדבר עם ההורים והתלמידים. אחד האבות ניגש אלינו וביקש להבין איך אנחנו מלמדות NLP לתלמידי היסודי, ומה יש להם בכלל לעשות עם זה? המשיך ושאל: האם תביאו מחשבים לכיתות? ואז הבנתי. הוא התכוון ל-NLP אחר לגמרי: Natural language processing. מושג מעולם ההי-טק, המתייחס לדרך עיבוד שפה בבינה מלאכותית.

NLP של ההיטק

NLP של ההייטק

באותו שבוע היה לי גם תור לרופא העיניים שלי. בגילי המתקדם אני בוחנת להחליף את משקפי הראייה שלי במשקפי מולטי-פוקאל. הרופא שאל אותי במה אני עוסקת, על מנת להבין את הצרכים שלי, מבחינת הראייה. אמרתי לו בגאווה שיש לי בית ספר ל-NLP. לפי המבט המופתע שלו, שלא להגיד נדהם, הבנתי שיש פה משהו מעניין. שהרי אחת מהנחות היסוד של ה-NLP היא "משמעות התקשורת שלך היא התגובה שאתה מקבל".

הרופא שאל שוב מה בדיוק אני עושה וביקש הסבר. לאחר שהסברתי בקצרה, ראיתי את אנחת הרווחה ואפילו חיוך קטן בזווית הפה. ואז אמר – "אצלנו, רופאי העיניים, NLP  זה הכי גרוע שיכול להיות – No Light Processing. עיוורון מוחלט".

ה- NLP אותו אני חיה ומלמדת הוא ההיפך הגמור, הוא מאפשר לנו לראות את עצמנו ואת האחרים, לחקור את המציאות, את החיים, לבחון את הדברים שאנו רוצים לשנות בעצמנו ולהבין מהם הדברים בהם אנחנו מצטיינים. בקיצור – עיניים פקוחות לרווחה.

ראשי התיבות של ה- NLP "שלי" הם: Neuro Linguistic Programming:

ה- NLP "שלי"

נוירו – ההבנה כיצד המח שלנו עובד, ולהשתמש בזה לטובתינו.

לינגווסטיק – שימוש בכלים שפתיים, כדי להבין, לזהות, ולשנות דפוסים.

פרוגרמינג – התבניות שלנו. לכל אחד מאיתנו יש דרכים ספציפיות להתנהלות בעולם. כאשר נזהה אותן, ע"י הבנה כיצד המח עובד ומהם המיבנים השפתיים, אנחנו יכולים לשנות כל התנהגות לא רצויה, להחליף אמונות לא מקדמות והרגלים לא אפקטיביים, ולשכפל למקומות אחרים את התבניות שכן עובדות לנו.

אז בפעם הבאה שישאלו אתכם מה זה NLP, תבררו קודם לאיזה מראשי התיבות מתכוונים.

ואם אתם רוצים ללמוד לעומק על הגישה משנת החיים הזו, אתם מוזמנים לבוא לבית הספר שלי ל-NLP. כל הפרטים על הקורסים הקרובים – בלחיצה ממש כאן.

 

 

 שמחה לראות אתכם אצלי באתר

 

רוצים להשאר מעודכנים?

לדעת ראשונים על קורסים, הכשרות ומחירים מיוחדים?

תשמחו להיות הראשונים לקרוא פוסטים חדשים בבלוג?

אני מזמינה אתכם להרשם לקבלת עדכונים מהאתר.

אני שולחת עדכון בין פעם לפעמיים בחודש.

ובנוסף, תקבלו שני קבצים להורדה: רשימות TO DO ו-10 טיפים לעסק אפקטיבי

כמובן שמתחייבת לא להעביר את הפרטים שלכם לאף גורם. 

נרשמת בהצלחה!