סיפרתי לחברה שפינקתי את עצמי במסאז', סתם כך באמצע השבוע, ושהמצפון שלי עובד שעות נוספות כי יש לי המון מה לעשות בעסק, בבית, בענייני ילדים ועוד.

החברה הסתכלה עלי ואמרה משפט שהפתיע אותי. "סרטון בטיחות בטיסות", וזהו. לא הוסיפה כלום, למעט חיוך רב משמעות. מתוך הכרותי את החברה ידעתי שיש הרבה מעבר למשפט הזה, והחלטתי לבחון סרטוני בטיחות טיסה לעומק ואני חייבת לציין שלמדתי רבות מהם. הרבה יותר מאשר איך להתנהג בטיסה.

למדתי איך להתנהג בחיים.

המשפט אליו חברתי התכוונה היא ההוראה הפשוטה "במקרה של נפילת לחץ האוויר, שים קודם כל את מסכת החמצן עליך, לפני שאתה מסייע לאחרים".

לכאורה, משפט אגואיסטי, בעיקר אם את טסה עם ילדים. אבל האם הוא באמת כזה?

בחיים, כמו בטיסה, קודם כל עליך לדאוג לעצמך. אם את לא תהיי במיטיבך, לא תוכלי לעזור לאחרים. נכון, אנחנו רוצות שילדינו יהיו בריאים, שמחים ומאושרים. אנחנו נהפוך עולמות בשבילם, וניתן מעצמנו את הכל. אבל – וזה אבל גדול, אם אנחנו לא נהייה מאושרות, גם ילדינו לא יהיו מאושרים.

אם אנחנו לא נדאג לבריאותינו שלנו, לא נוכל לטפל בעת הצורך באחרים, והעייפות שלנו, במידה ולא תטופל – תכריע אותנו, בד"כ ברגעים הקריטיים ביותר. ולכן, דאגי לעצמך. זהו לא אקט סוציומטי או אגוסאיסטי – ההיפך. זו הדרך שלך להבטיח את נוכחותיך בעת הצורך, עבור אחרים.

המשכתי לצפות בסרטוני בטיחות נוספים, ומייד צצו ועלו לקחים נוספים.

משפט חשוב ביותר הינו "שימו לב, ייתכן ויציאת החרום הקרובה ביותר נמצאת מאחוריכם".

כמה פעמים אנחנו נסחפים במרוץ המטורף של החיים? לעיתים אנחנו קובעים לעצמנו מטרות ויעדים שלא בהכרח טובים ונכונים לנו, או שהדרך אותה בחרנו להגשימן, היא לא המיטבית. צריך לפעמים לעצור, לבחון אולי היציאה הקרובה היא מאחורינו.

אסור לעשן בטיסות, לא בתאי השירותים, לא בנחיתה, בהמראה ולא בכלל. מבחינתי עישון הוא הסמל לכל החומרים המיותרים שאנחנו מכניסים לגופינו ומזיקים לנו. בדר"כ אנחנו יודעים בדיוק מה טוב לנו ומה לא, ובשל סיבות רבות ומגוונות אנחנו לא מקשיבים ופועלים נגד האינטרסים שלנו עצמנו. לפעמים אני מצטערת שאין "גלאי עשן" כאלו כמו בטיסה, שיתריעו לפני שאנחנו מכניסים שטויות לגוף.

הדקו חגורות בטיחות בהמראה ובנחיתה. ניתן להסתובב במטוס, אבל כשאתם ישובים חגרו את החגורות.

בראייתי, חגורות הבטיחות הן הערכים שלנו. הערכים שלנו הם המובילים אותנו בדרכינו, שומרים עלינו שלא ניסטה מהדרך, מהאמת שלנו. הם בעיקר חשובים לנו כאשר אנחנו עומדים לפני שינוי, בצמתי דרכים ובקבלת החלטות. על מנת להשאר נאמנים לעצמינו, אנחנו צריכים לשמור על ערכינו והם ישמרו עלינו, בדיוק כמו חגורות הבטיחות בהמראה ובנחיתה.

כבו מכשירים אלקטרונים. פשוט כבו אותם! צאו לטבע, עשו ספורט, בלו עם המשפחה, קיראו ספר טוב. כבו מכשירים אלקטרוניים.

כרגיל, אתם מוזמנים לשתף, להגיב להבע את דעתכם. אני תמיד שמחה לשמוע.

ולסיום, אני מזמינה אתכם להכנס לקצב, לקום ולרקוד, עם אחד מסרטוני הבטיחות המוצלחים ביותר שאני מכירה…

VA

 שמחה לראות אתכם אצלי באתר

 

רוצים להשאר מעודכנים?

לדעת ראשונים על קורסים, הכשרות ומחירים מיוחדים?

תשמחו להיות הראשונים לקרוא פוסטים חדשים בבלוג?

אני מזמינה אתכם להרשם לקבלת עדכונים מהאתר.

אני שולחת עדכון בין פעם לפעמיים בחודש.

ובנוסף, תקבלו שני קבצים להורדה: רשימות TO DO ו-10 טיפים לעסק אפקטיבי

כמובן שמתחייבת לא להעביר את הפרטים שלכם לאף גורם. 

נרשמת בהצלחה!