כן, גם השנה ראש השנה אצלי. כמו גם פסח.

כבר כמה שנים זה ככה. אני מודיעה לכולם כמה שבועות לפני החג שהשנה עושים אצלי. כולם מוזמנים ומי שמגיע -ברוך הבא!

"למה? למה את עושה את זה לעצמך?" שואלים אותי לא פעם.

אז הנה הסיבות לפניכם:

בראש ובראשונה – אני אוהבת לארח. זה פשוט עושה לי טוב ואני מאמינה שאם משהו עשה לי טוב אני צריכה לעשות ממנו הרבה. ועכשיו לפירוט למה זה עושה לי טוב:

אני אוהבת להיות מוקפת במשפחה שלי. זהו. אין צורך להוסיף!

שולחן מלא משפחה – פסח האחרון

תיקון חסך – מאז ומעולם חגגנו את החגים בצורה משפחתית מורחבת. כאשר גרנו בארה"ב, 4 שנים בקליפורניה, המשפחתיות חסרה לי מאוד. אז נכון שמדי פעם הגיעו חברי משפחה לחגים, אבל זה אף פעם לא באמת כמו בארץ, אז אני עדיין משלימה חסכים.

מוריד לחץ  – כאשר צריך להתחיל "להתחשבן" בכל חג אצל מי אנחנו השנה, וצריך ללכת ולבדוק אחורנית אצל מי היינו בחג הקודם, ואיזה פלג של המשפחה תורו לארח, ואיפה הגיסים והגיסות, והדודות, ובחירות בין החגים מול המחותנים… קיצור – הבנתם. ברגע שאני מזמינה אלי יורד הלחץ ממני. כאמור – כולם מוזמנים, ואם זו השנה שלהם להיות אצלנו – הדלת פתוחה. ואם הם אצל הצד השני השנה – תמיד יש את החג הבא.

אני לא צריכה להביא מתנה למארחת. עוד דאגה אחת פחות. מבחינתי – אני ממש לא צריכה שיביאו מתנות. פשוט שיבואו.

שמחה לעזור – בשנים האחרונות מצטרפים אלינו לשולחן החג אדם אחד או שניים שאין להם איפה לעשות את החג. אני שמחה שיכולה לעזור ויודעת שאם לא היתה נערכת הארוחה אצלנו יכול להיות שלא היה להם איפה לחגוג.

אני קובעת את התפריט! אני אוהבת לבשל ואוהבת להשקיע בחגים. פחות אוהבת להסחב עם סירים ומיכלי פלסטיק. ככה אני יכולה להתארגן בקצב שלי, להשאיר את שוק הטלה בתנור עד הרגע האחרון והסלטים הכי טריים. לא לדאוג, כולם מצטרפים לתפריט וכל אחד מביא משהו. אני מצוותת לכל אחד מה להביא ויודעת מי מבשל מה הכי טוב. החג לא נחשב ללא הגפילטע פיש המופלאים של אמא שלי.  ואפילו התחלתי מסורת חדשה – אני אופה חלה עגולה בראש שנה.

אין, אין כמו האוכל של החג

מסורות חדשות – ואפרופו מסורות, אני אוהבת להוסיף קצת תוכן לערב, חוץ מאשר האוכל. לפני כמה שנים התחלנו מסורת שכל אחד סביב השולחן מברך ומאחל לעצמו משהו לשנה החדשה. הברכה הקבועה שלי לעצמי היא "שתמיד תהיה כביסה לכבס". ואפילו כתבתי על זה פוסט שלם שהוכיח לי כמה ברכה זו חשובה ומשמעותית. לקריאה – ללחוץ כאן.  בשנה שעברה לקחתי את הנושא הזה עוד צעד קדימה ונתתי לכל אחד לכתוב את האיחולים שלו לשנה החדשה על פיסת נייר. חתמנו את הברכות, שמנו בצנצנת למשמרת ובערב החג כל אחד יקבל את הברכה הקודמת שלו ויוכל לראות איך חלומות מתגשמים.

כשאני מארחת אני יכולה לעשות זאת ואף אחד לא יכול להתלונן 🙂

צנצנת המשאלות

אז כן, גם השנה החג אצלי ואין מאושרת ממני!

מאחלת לכם שנה טובה, מלאה בבריאות, אהבה, שמחה, הגשמת חלומות וכל מה שאתם מאחלים לעצמכם!

שנה טובה!

 

 

 

 

 שמחה לראות אתכם אצלי באתר

 

רוצים להשאר מעודכנים?

לדעת ראשונים על קורסים, הכשרות ומחירים מיוחדים?

תשמחו להיות הראשונים לקרוא פוסטים חדשים בבלוג?

אני מזמינה אתכם להרשם לקבלת עדכונים מהאתר.

אני שולחת עדכון בין פעם לפעמיים בחודש.

ובנוסף, תקבלו שני קבצים להורדה: רשימות TO DO ו-10 טיפים לעסק אפקטיבי

כמובן שמתחייבת לא להעביר את הפרטים שלכם לאף גורם. 

נרשמת בהצלחה!